آغاز تولید دستگاه کارت‌خوان در ایران

یک شرکت داخلی با اتکا به توانمندی مهندسان ایرانی موفق به ساخت دستگاه کارت خوان شد.
 

تولید دستگاه کارت‌خوان در ایران آغاز شدبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ شاهین جوانمردی، مدیرعامل ارونتک گفت: در مرحله نخست سالانه ۲۵۰ هزار دستگاه پایانه فروش تولید خواهد شد ضمن اینکه اشتغال مستقیم ۱۰۰نفر و صرفه جویی دو و نیم تا سه میلیون دلاری از دیگر دستاوردهای راه اندازی این خط تولید است.
وی افزود: در مرحله دوم خط تولید این کارخانه پیش بینی شده است تا ۴۰ درصدی قطعات و ملزومات مورد نیاز پایانه های فروش تولید شود و در این مرحله مونتاژ به حداقل خواهد رسد و قطعات در داخل کشور تولید خواهد شد.
 
جوانمردی خاطرنشان کرد: در مرحله دوم ضمن صرفه جویی ارزی هشت میلیون دلاری زمینه برای اشتغال ۲۰۰ نیروی متخصص در این بخش فراهم می شود.
 
مدیرعامل ارونتک گفت: در مرحله اول این واحد تولیدی پایانه های فروش، کیوسک، ابزارهای پرداخت خرد، خودپردازهای غیر نقد و پایانه های کارتخوان unattended تولید خواهد شد و در مراحل بعدی، محصولاتی همچون set - top box و ... تولید خواهد شد.
 
وی با تاکید بر اینکه برای هر یک از محصولاتمان شریک خارجی خواهیم گرفت، اظهار داشت: در مرحله نخست که تولید ابزارهای پرداخت الکترونیکی است، شریک تجاری ما شرکت castles (کسلز) است و تا به امروز نمایندگی انحصاری این شرکت را برای فروش داشته ایم اما در حال حاضر مدل همکاری را تغییر داده ایم، یعنی علاوه بر فروش کالاهای castles، با تحویل قطعات skd و در فازهای بعدی ckd، تولید را در ایران انجام می دهیم.
 
جوانمردی گفت: یکی از مباحث مهم در فروش، انطباق محصول با سلایق مشتری است؛ همان طوری که بسیاری از دستگاه‌های کارتخوان فعلی با سلیقه مشتری ایرانی همخوانی ندارد. بنابراین در این همکاری مشترک، ظاهر و طراحی دستگاه‌ را ما مشخص می‌کنیم و طراحی برد و گرفتن استانداردها را شریک تایوانی ما انجام می‌دهد.
 
مدیرعامل ارونتک خاطرنشان کرد: در شرایط تحریم به‌هیچ وجه امکان کسب استانداردهای امنیتی مورد نیاز برای دستگاه‌های تولید شده در حوزه پرداخت از شرکت‌های بین‌المللی صادرکننده گواهینامه‌ها از سوی شرکتهای ایرانی وجود نداشت که این محدودیت هم اکنون برطرف شده است.
 
tgju.org
 
دسته بندی: 
منبع خبر: 
صدا وسیما
تصویر خبر: 
نمایش در صفحه اصلی: 
نمایش در صفحه اصلی


شماره ثبت: ۳۴۱۸۶
شماره مجوز بانک مرکزی: ۳۴۱۸۶
شماره مجوز کانون صرافان:۳۴۱۸۶


 
 

خط ویژه: ۷۴۳۳۵

 

تلفن تماس: ۰۲۱۲۲۸۸۸۸۸۷ (۱۰ خط) و ۰۲۱۲۶۴۱۲۱۲۵

 

تلفن همراه: ۰۹۱۲۸۹۹۷۴۰۰ ( مسئول حوالجات )

 

پست الکترونیکی: info@tajmirexchange.com

عضویت در کانال تلگرام با کد QR